Akce spolku

V rámci našeho společenství pořádáme spoustu akcí, které nelze jednoznačně zařadit do jedné „škatulky“.

Gastroakce

Seznamujeme se s novými chutěmi, nebo se navzájem učíme postupy, do kterých bychom se sami doma nepustili, nebo bychom se jich spíš obávali. V tomto duchu jsme již uspořádali například ochutnávku microgreens, které jsou trendem dnešní doby a spoustu lidí zajímají, ale nemají jindy příležitost ochutnat široké spektrum těchto zelených zázraků. Dále ukázku pečení vlastního kváskového chleba osvědčeným co nejjednodušším způsobem. Upečené chleby jsme pak společně snědli na Letnice, kdy jsme si k nim usmažili vaječinu.

Výlety

Jako spolek se neomezujeme pouze na naše prostory. Rádi se pohybujeme také venku – v Ostravě i v jejím okolí, v Beskydech – ať už se jedná o procházky, nebo náročnější túry. Vyšlápli jsme si Ondřejník, prošli se na Landek, nebo lesem nelesem, polem nepolem v okolím Ostravy.

Outdoor pohyb

Pravidelnou letní aktivitou je společné běhání „“indiánským““ tempem kolem Vanilky. Můžete nás potkat i na různých, zejména běžeckých, závodech a to nejen v roli účastníka, ale také jako partnera akce. Když běžíme, o umístění nám nejde, jde o to se pobavit a užít si to. :)

Tvůrčí dílny

Jakmile se blíží příležitost vyzdobit si domov, vytvoříme si dekorace. Adventní čas, Velikonoce – období, na které se budeme běžně chystat… Sdílíme své nápady a navzájem se inspirujeme.

Sportovní soutěže

Vybavení našeho zázemí využíváme také k chůzi, což je ostatně náplní Spolku. Setkání na kondičních pásech, která spojujeme s dalšími aktivitami jako například s chodeckým maratonem, na který se poctivě připravujeme. Takový maraton nemusí být jen jednorázová záležitost. My si ho klidně rozložíme do celého měsíce. :)

Podpora zdraví

Semináře na téma zdraví. Nejen sportem a stravou živ je člověk. Doplňková výživa podporující fyzickou i duševní kondici – téma, které rezonuje každým, kdo v životě „čuchl“ k pohybu, sportu a zdravému životnímu stylu. Vitamíny, minerály, stopové prvky. Jejich použití vstřebatelnost, funkčnost, kvalita a mnoho dalších aspektů. To je, oč tu běží.

Společenské akce

Narozeninová oslava, výročí, vánoční večírek. Spolkovníci si v našich prostorách můžou oslavit, co je jen napadne. Jsme připraveni v podstatě na vše. 😊